среда, 20. фебруар 2013.

Herojska noć Milana, Barca videla crveno i crno!

Barca nemoćna kao nikada pre, Milan slavio sa 2:0, zvuči kao čudo, ali nije s obzirom na viđeno. Katalonci spori i bezidejni, moraće da jure veliku prednost rivala! Strelci Boateng i Muntari.Milan je iznenadio Barcelonu, ne toliko postavkom igre koliko organizovanom odbranom, dupliranjem bokova, kao i odbranom prostora.Kako se očekivalo, gosti su imali loptu u posedu, ali ne i ideju kako da razbiju blok rivala. Probao je Puyol posle kornera nakon desetak minuta, ali je odbrana Milana počinjala od najisturenijeg, Pazzinija.Najbolje šanse u prvom delu, i to u dva minuta imali su "Rossoneri". Prvo je El Shaarawy u odsudnom trenutku loše primio loptu, a zatim je nakon kornera Boateng dobro šutirao, ali je lopta prošla kraj leve stative Valdesa.Još jednom je do poluvremena El Shaarawy prodorom po boku podigao na noge krcati "San Siro", centrirao je, ali saigrača nije bilo u blizini.U nastavku kao da Barca nije dovoljno ozbiljno shvatila opomene iz prvog dela. Ista slika, sterilni Katalonci, srčani Milan. Onda je stadion eksplodirao, šutirao je Montolivo, Constanta lopta pogodila u ruku, odbila se kod Boatenga koji je savladao Valdesa, 1:0.Reagovao je Roura, ubacio Sanchesa umesto indisponiranog Fabregasa. Pazzini je šutirao u 70. minutu, ali je ovoga puta golman Barce lako sačuvao mrežu.Tek petnaestak minuta pre kraja udarac ka golu Abbiatija, Iniesta se okušao, nije pogodio. Probao je i Xavi iz slobodnjaka, sa istim efektom.I onda, desetak minuta pre kraja, sjajna akcija Nianga koji je zamenio Pazzinija, i El Shaarawya, Muntari je lako volejom matirao Valdesa. Velikih 2:0, kako je Barca igrala, prava mera.Do kraja, grogirana Barca je napadala jalovo, Puyol je nakon kornera zahvatio loptu glavom, nije to bila realna opasnost.Na kraju rezultat iz snova, 2:0 za Milan i istorijska šansa da se preko apsolutnog favorita probiju u četvrtfinale. Nije gotovo, čeka ih pakao na "Camp Nou", ali posle ovoga večeras ništa više nije nemoguće!