среда, 24. октобар 2012.

Nastavljeno posrtanje Milana, Malaga tri od tri!

Posle bledih partija u Seriji A, Milan večeras doživeo i prvi poraz u Ligi šampiona. Malaga nastavila sjajnu seriju, ostvarila i treći trijumf, čovek odluke Joaquin Sanchez polovinom drugog poluvremena.Prvo poluvreme na Rosaledi nije donelo previše zanimljiv fudbal. Nije bilo većih opasnosti ni pred jednim, ni pred drugim golom, pa su i mreže ostale netaknute.Potpuna neizvesnost trajala je do polovine drugog poluvremena, a onda, u 64. minutu sjajna akcija domaćih, Itura je odlično asistirao brzonogom Joaquinu, koji je utrčao u kazneni prostor, gađao donji levi ugao, a lopta se od stative odbila u mrežu golmana Amelije - 1:0.Nekoliko minuta kasnije opasan napad Milana, ali je posle centaršuta sa desne strane Pazzini neprecizno šutirao glavom.Finiš meča doneo je pritisak Milana, gosti su pokušavali da stignu bar do boda, ali osim jedne prilike El Shaarawya, nisu imali većih izgleda da ugroze gol golmana Caballera.Malagi je ovo već treća pobeda, a Milanu prvi poraz u Ligi šampiona ove sezone.